כניסה | הרשמה
שלום
אלף לילה ולילה- מרוקו הקסומה עם היומן הויזואלי

אלף לילה ולילה- מרוקו הקסומה עם היומן הויזואלי

אלף לילה ולילה- עם היומן הויזואלי

מרוקו הקסומה

דצמבר 22 |   25/12 – 15/12

מהות המסע שלנו למרוקו

מרוקו, ארץ המגרב, היא קליידסקופ אינסופי, רב חושי. 

חווייה ויזואלית שמיליוני פיקסלים לא יכולים לרוות. אספקלריה של צבעים ללא פילטרים. פירמידות תבלינים ססגוניים, טקסטיל ותאורה. טבע בגווני אמא אדמה מהולים בצבעי מינרלים ואבנים, צהוב המדבר הצחיח שדיונותיו פועמים בחיים משלהם. נווה המדבר המוריקים והעמקים הפוריים עם צמחייה אנדמית ייחודית, ירוק עַד אינסופי. תכול המבנים המתמזגים באקזוטיות חושנית ים תיכונית כגשר לאוקיאנוס האטלנטי, מנגד משברי הגלים והקצף הלבן שלהם. 

במשך אחד עשר ימים נחווה מסע של אלף לילה ולילה ברחבי מרוקו הקסומה.

נבקר בערים קסומות, נחווה חוויות חושיות , נפגוש בעלי מלאכות עתיקים ונחגוג בשווקים המופלאים. נאכל אוכל מדהים ונקבל הדרכה ממדריך מיוחד במינו שהתאים עבורנו טיול אמנות נפלא- שלומי ברק.

הטיול נבנה במיוחד עבור נשים שאוהבות וחיות יצירה ופשוט חייבות לתעד את החוויה הזאת תוך כדי טיול.

 לחלום את הבלתי אפשרי זה מה שעושה הבדל בחיים…
(מאת פאלקו מייסד דמנהור).

על המסע שלנו

המסע הזה הוא שיתוף פעולה מרגש של רקפת הדר ושלומי ברק- מדריך מנוסה וצלם בחסד, אשר מכיר את מרוקו על בוריה ומתמחה באמנות ובחוויות הויזואליות שאנו רוצות לחוות.

יחד עם שלומי הרכבתי לכן טיול אשר בו תחוו את הפנים האומנותיים, ויזואליים של מרוקו, תפגשו אמנות, סדנאות של יוצרים, שווקים מרהיבים, צבעים מסחררי עיניים , ואת הכל תבטאו ביצירה ביומן הווזיואלי.

במהלך הטיול נבקר בשווקים, נראה מלאכות עתיקות שאי אפשר לראות בשום מקום אחר, נתחבר לתרבות ולארכיטקטורה העתיקה, נטעם מהאוכל הנפלא ונחווה פנטזיות ייחודיות לתרבות המרוקאית המיוחדת.

היומן הוא כלי רב עצמה המאפשר חיבור למקום של טרנפורמציה וריפוי, למידה על חומרים שונים ועבודה עם מגוון טכניקות בתוך פורמט של יומן. כריכת היומן ולאחר מכן העבודה בתוכו בהנחיה עדינה של אדם האמון על דרך יצירה זו, מאפשרת תהליכים של צמיחה וריפוי ואף הצתה של שמחת חיים ותשוקה.

בטיול זה חברו שלומי , רקפת ואיריס ליצור לכן חוויה מושלמת של טיול באחת המדינות היפות בעולם תוך כדי סדנא מלאה של היומן הויזואלי שינציח את היופי הזה ביומנים שלכן. כך תחזרו עם מזכרת נפלאה לטיול).

מחיר הסדנא – 2640 $.
לאדם בחדר זוגי 

תוספת 300 דולר לחדר יחיד

ניתן לשלם עד עשרה תשלומים ללא ריבית .

מקדמה על סך 300$ תשולם לחברת מונה טורס כדי להבטיח את מקומכם (המחיר עד תחילת יוני)

הסדנא אינה כוללת

 • ארוחה שלישית ביום- צהריים או ערב לפי המסלול
 • ביטוח רפואי
 • בדיקות קורונה בהתאם לנדרש בזמן הטיול
 • קניות במהלך הטיול
 • קלמר חומרים קטן

תוכנית סדנת “אלף לילה ולילה עם היומן הויזואלי במרוקו הקסומה”

כפופה לשינויים קלים

יום 1 חמישי 15/12 ת”א- מרקש

יום הטיסה

לאחר הנחיתה והליך הביקורת. העברה להתמקמות ללינה במלון.

יום 2 שישי 16/12 מרקש- קזבלנקה

נבקר במסגד הגדול של חסן השני שנחשב פאר ארכיטקטוני ובנוי על חצי אי.

אחה”צ נטייל ברובע חבוס הססגוני, שווקים, פואבלות וארכיטקטורה מרהיבה.

יום 3 שבת 17.12 קזבלנקה-מקנס-פס

הבוקר יוקדש לסדנא ביומן הויזואלי. לאחריה נצא אל מקנס- וורסאי של אפריקה. ניכנס  שער באב אל מנצור- השער היפה במרוקו המוביל אל העיר הקיסרית המופלאה. 

לאחר הביקור בשעות אחה”צ ניסע אל פס.

יום 4 ראשון 18.12  פס

פאס, נחשבת כנושאת דגל הצילויזציה, מוסלמית ויהודית. ערש התרבות של מרוקו. פס נחשבת לאחת מארבע הערים המלכותיות.. במרכזה של פס העיר העתיקה הגדולה בעולם היא מבוך אינסופי של סמטאות.  ניכנס דרך השער הכחול, בין בעלי המלאכה ונתחקה אחר יסודות האומנויות העתיקות. נבקר ברובע הבורסקאים, ששיטת עיבוד העורות בו משומרת ע”י אונסקו כמרכז מורת תרבותית.

בערב נצא לפנטזייה מסורתית, חאפלה מרוקאית שמחה עם טכס חינה אוטנטי.

יום 5 שני 19.12 פס

היום יוקדש לפס “החדשה”. פס אל ג’דידה במרכזה שריד של קהילה יהודית עם מורשת  בשנות ה50 של המאה ה12 התגורר בפאס. ה”נשר הגדול” הרמב”ם .בית שעון המים הוא סמל ההיכר לביתו של הרמב”ם בעיר. בפאס גדלו והתחנכו גדולי רבני מרוקו. נראה את ארמון של המלך בעיר החדשה נחשב ליפה מבין הארמונות במרוקו. נבקר בשריד שנותר מהיהדות המפוארת הוא בית הכנסת אבן דנאן שבמלאח.

נמשיך  אל בית העלמין היהודי שם קבורה קדושה נערצת על יהודי מרוקו, סוליקה חגואל. נלמד על הסיפור האישי שלה ומכאן נתחיל את מסע העצמה נשית של יהדות מרוקו.

אחה”צ ניפגש לסדנא יצירה ביומן הויזואלי למימוש השלל הרב שהעלינו בחכתינו במסגרת הטיול.

יום 6 שלישי 20.12 פס- שפשאוון

עם בוקר נצא אל הרי הריף. בדרכנו נעצור באסז’ן שם קבור רבי עמרם בן דיוואן, צדיק שנערץ על יהודי מרוקו. דמותו, הילתו, הנסים להם זכו רבבות משתטחים הם מיסטיקה אליה ניתוודע. נמשיך אל שפשאוון העיר הכחולה. מהמקומות האיסטגרמים הידועים בעולם. העיר הציורית והיפהפייה בנויה על צלע הר, מה שמבליט את יופיה ואת ייחודיותה. סמטאותיה וכותלי בתיה משוחי מכחול כחול בקומפוזיציה מרהיבה.

על פי המסורת, צביעת הבתים בכחול מקורה במנהג ממאה ה -15, כאשר פליטים יהודים רבים, שנמלטו מהאינקוויזיציה הספרדית התיישבו בשאפשואן. על מקור הצבע והחיבור המיסטי סימבולי של הגוון נלמד במקום.

יום 7 רביעי 21.12 שפשאוון – רבאט

שעות הבוקר יוקדשו להמשך ההקלקות והנסיון הנואש להעביר את היופי הנשקף מכל סמטא אל חיישני המצלמות. נצא לקראת צהרים  אל רבאט בירתה של מרוקו. המקום הטוב ביותר להיכרות ראשונה עם רבאט הוא בקסבת אל-אודאיה (Kasbah des Oudaias), הקסבה ממוקמת בחלק העתיק ביותר בעיר. רחובות הקסבה שלווים ונינוחים, תחתיתם של כותלי הבתים צבוע בכחול ולצד פתחי הבתים מונחים עציצים מטופחים המשרים אווירה ים תיכונית. בדרומה של הקסבה, נמצא הגן הבוטני בסגנון מורי-אנדלוסי. המבנה המרשים ביותר ברבאט הוא המוזיליאום בו קבורים מלכי מרוקו ששלטו במאה ה20, יצירת מופת אדריכלית של השושלת העלאווית.

יום 8 חמישי 22.12 רבאט-מרקש

עם בוקר נצא אל מרקש. מראכש, העיר האדומה. מרקש היא מרוקו במיטבה יש בה אוטנטיות קוסמופוליטית שמשלבת חדש מול ישן. לאחר ההגעה נערוך טיול פנורמי להיכרות עם העיר. עם ערב נצא אל הלב הפועם של העיר והמקום הביזארי ביותר בעולם, כיכר ג’מע אל פנה. הכיכר המצולמת ביותר בעולם: לוחשים לנחשים, מגלי עתידות, מאיירות חינה, רופאי אליל, “רופאי שיניים”, קופים וסתם תמהונים. בלילה, הכיכר עוברת למוד של תיאטרון פרינג’ מקומי, התפאורה של הכיכר בהשראת “אלף לילה ולילה”, הדמויות מהמיתולוגיה הערבית. סינדיבד המלח, שחרזאדה, עלי באבא וארבעים השודדים, אלאדין ומנורת הקסמים. כולם קורמים עור וגידים, קמים לתחייה, בפסיפס אנושי של להקות ברבריות וצות הוואי פיקוד מרקש.

יום 9 שישי 23.12 מרקש

עם בוקר נצא אל הרובע היהודי. המלאח, בהתערבות בית המלוכה עבר לאחרונה רמונט, שיפוץ מושקע במיליונים. המותג “ירושלים הקטנה” נוסד במרקש. המלאח של מראקש כיכב בתחילת המאה ה20 כמרכז הרוחני של הקהילה היהודית הגדולה ביותר במרוקו. בלב המלאח שריד שגילו נאמד ביותר מ 500 שנים, בית הכנסת של מגורשי ספרד ,צבוע בכחול, המזכיר את השמים, ובשמים נמצא כסא הכבוד. נמשיך אל בית מרקחת טבעוני שם נלמד על הרפואה העממית סגולותיה ויכולותיה כשברקע תמונת הרמב”ם. נמשיך אל שווקיה האינסופיים של העיר, סביב כיכר ג’מע אל פנה שביום לובשת צביון שונה.

יום 10 שבת 24.12 עמק האוריקה

בבוקר נערוך סדנת יצירה ביומן הוויזואלי. בשעות הבוקר המאוחרות נצא אל גולת הכותרת יופיים של הרי האטלס. בדרך נעצור בגני אמינה, גנים בוטאניים בתוך מוזיאון חי המשלב מיצגים אומנותיים. עמק האוריקה הנופים יסחטו את האויר מריאותיכם בקריאת התפעלות מיופי הנוף. הרים מוריקים, נחלים, עמקים פוריים וכפרי בוץ של ברברים. העמק שוכן למרגלות ההר הגבוה במרוקו הטובקאל. הנופים לא ירוו את הצמאון לגמוע עוד.

בלילה נצא אל הפנטזייה של שה-עלי מופע פולקלור אקרובטי עם סוסים בארמון אלדין.

יום 11 ראשון 25.12 מרקש- ת”א

בבוקר נבקר בגנים הבוטאנים המרהיבים על שם מעצב העל ז’ק מז’ורל שעל שמו הגוון הכחול. הגנים המרהיבים שימשו כביתו של מעצב העל איב סן לוריין. נמשיך אל העיר החדשה גליז. נותיר זמן חופשי לשופינג בקניונים המערביים או בשווקים האקזוטיים.

מספר דברים חשובים:

אנחנו מטיילים בתקופה מורכבת וחשוב לקראת את ההנחיות לנסיעה

הנסיעה מתקיימת לפי הנחיות הקורונה העדכניות  בזמן שלפני הנסיעה.

נוכל לקחת רק אנשים שהתחסנו שני חיסונים לפחות ( עדיף שלושה)

כל משתתף בטיול מתחייב לעשות את בדיקות הקורונה בהתאם לדרישות משרד הבריאות ובהתאם לדרישות משרד הבריאות במרוקו.

כל משתתף יצטייד בביטוח קורונה לטיול אשר יבטח אותו על כל מקרה של הידבקות במהלך הטיול או לפני היציאה לטיול.

מחיר החבילה עלול להתייקר עם עליית מחירי הטיסות.

הרשמה ותנאי ביטול

מספר המקומות למסע זה מוגבל ל-28 איש בלבד.

ניתן להבטיח את מקומך על ידי תשלום מקדמה של 300$( עד 2 תשלומים) ואת שאר התשלום תשלמו  ב- 01.10 ( ניתן לשלם עד 3 תשלומים ללא ריבית או יותר תשלומים עם קרדיט).

במקרה של ביטול מצד הנוסע עד תאריך ה-1.10 דמי ביטול יהיו 100 $ בלבד

בין ה 1.10-10.11 דמי הביטול יהיו  750$.

בין ה 10.11-28.11 דמי הביטול יהיו 1400$

החל מה 29.11 דמי הביטול הם 100%.

חובה לכל המשתתפים לרכוש ביטוח בריאות וביטוח קורונה אשר יאפשרו להם לקבל את מירב כספם בחזרה במקרה שיאלצו לבטל.

במקרה של ביטול מצד המארגנים  בשל סיבות הקשורות לקורונה- יוחזרו הכספים ששילמתם לחברת מונה טורס. נא לאפשר מספר חודשים כדי להשיג בחזרה את הכספים מאלעל ומשאר הספקים. מונה טורס ידועה ביושר שלה ועד היום החזירה כספים על כל טיול אשר בוטל בשל מגבלות הקורונה.

 

רשימת חומרים לסדנא

חומרים לקלמר האישי

 • 2 מכחולים, עבה ודק או מכחול מים (מכחול עם מעין תוספת פלסטיק שבתוכה מאוחסנים מים. ניתן לקנות בחנויות אמנות)
 • טושים מסיסי מים- טומבו, זיג וכדומה, ניתן לרכוש גם בלונדון (לא חובה אם יש סט צבעי מים)
 • טושים אקריליים במגוון צבעים (לפחות שחור, זהב ולבן) – פוסקה.
 • שקית או מעטפה עם גזירי נייר: ניירות עם דוגמאות שונות, צילומים של בני משפחה וכדומה, תמונות נוף, גזירים מז’ורנליים, כל דבר שיכול לשמש כקולאז’
 • פיילוט שחור
 • ג’ל פן לבן דק
 • עפרון, מחדד, מחק
 • דבק סטיק או דבק קטן
 • וושי טייפ
 • סט קטן של צבעי מים 6-12 צבעים

המנחים שילוו אותכם לכל אורך הטיול

שלומי ברק

שלומי, דור שני לילידי מרוקו, בוגר מגמת צילום אומנותי בטכניון. צלם שמשתמש בחיישן כמכחול. מיטב יצירותיו הוצגו בתערוכות. אוריינטציה וחיבה לאומנות.

שלומי מקיים טיולים למרוקו ב-14 השנים האחרונות והוא מכיר את מרוקו כאת כף ידו, מתמחה במיוחד בפן האמנותי והתרבותי.

 

איריס גל

בוגרת הכשרה למלוות דרך בשיטת יומן המסע הויזואלי, מנחה בבית הספר ‘מסעות יצירתיים – רקפת הדר’, מלווה בתהליכים פרטניים ומנחה קבוצות למסעות ביומן הויזואלי.

עבורי היומן הפך להיות כלי ביטוי עוצמתי, כלי ריפוי.
דרך החיבור ליצירה, מתעוררות תשוקה, סקרנות ושמחת חיים.

רקפת הדר

מטפלת באמנות ומפתחת שיטת “יומן המסע הוויזואלי”
פיתחתי את שיטת “יומן המסע הוויזואלי” כדי לאפשר לכמה שיותר אנשים להכיר את הכוח של היצירה, לחבר אותנו אל תשוקה, אל שמחת חיים וכוחות ריפוי.

השיטה שלי בנויה משבעה אלמנטים פשוטים- כוונה, קסם המקריות, רקע, דימויים, צבע, קו וטקטס.

כשאומנות ורוחניות נפגשות- דמנהור ספט’ 22

כשאומנות ורוחניות נפגשות- דמנהור ספט’ 22

כשרוחניות ואמנות נפגשות

דמנהור- איטליה

ספטמבר 22 |   13/09 – 07/9

מהות הסדנא

בעקבות הצלחת המסע הראשון, ולאחר שנתיים וחצי בבתים..

אנחנו מתרגשות להודיע על פתיחת הרשמה למסע השני לדמנהור.

6 ימים נפלאים שיעשו טרנפורמציה אמיתית בחייך, בהנחיית שתי מלוות דרך, הילה וקסלר מתקשרת ומורה לתהליכים רוחניים ורקפת הדר- הוגת שיטת “יומן המסע הוויזואלי”.

דמנהור, השוכנת בצפון איטליה למרגלות האלפים, היא מקום קסום, בו הוקמה קהילה נפלאה שדוגלת בשילוב של אמנות ופילוסופיה רוחנית מיוחדת. הם בנו את המקדש התת קרקעי הגדול בעולם (נחשב לפלא עולם ובו שמונה אולמות ענקיים) מלא ביצירות אמנות מרהיבות.

בדמנהור מאמינים בכוחה של האמנות ליצור שינוי וריפוי והמקום עשיר ביצירה המחוברת לסמלים עתיקים ומקורות השראה. המקום עשיר באנרגיה ייחודית למדיטציה ויצירה, בדיוק השילוב המושלם לטיול של היומן הוויזואלי.

מזמינות אתכן להצטרף לשישה ימים עשירים ומלאים בהכרות עם דמנהור,עם מקדש האדם, היער המקודש, נחווה מדיטציות נפלאות שתערוך הילה במקדש וביער, וכל יום נעבד את חוויותינו ביומן הוויזואלי- באחד מחדרי האמנות בדמנהור.

 לחלום את הבלתי אפשרי זה מה שעושה הבדל בחיים…
(מאת פאלקו מייסד דמנהור).

על המסע שלנו

המסע הזה הוא שיתוף פעולה מרגש של הילה וקסלר, מתקשרת ומורה רוחנית אשר מובילה מסעות לדמנהור בשבע השנים האחרונות. בדמנהור קיימת אנרגייה ייחודית אשר מאפשרת תהליכי טרנספורמציה וריפוי מהירים. הילה תנחה לאורך המסע לפחות 5 מדיטציות עצמתיות בחדרי המקדש .

את המדיטציות והחוויות הרוחניות שתחוו בדמנהור, תבטאו ביצירה ביומן הווזיואלי.

היומן הוא כלי רב עצמה המאפשר חיבור למקום של טרנפורמציה וריפוי, למידה על חומרים שונים ועבודה עם מגוון טכניקות בתוך פורמט של יומן. כריכת היומן ולאחר מכן העבודה בתוכו בהנחיה עדינה של אדם האמון על דרך יצירה זו, מאפשרת תהליכים של צמיחה וריפוי ואף הצתה של שמחת חיים ותשוקה.

בטיול זה חברו הילה ורקפת ליצור קורס אשר יאפשר לכן לפתוח את תדר התקשור בתוככן על ידי חיבור בין מדיטציות עוצמתיות ותקשור (הילה) לבין עבודה אמנותית בשיטה אשר מאפשרת יצירת קשר עם הלא מודע (רקפת).

מחיר הסדנא – 7800 ₪.
לאדם בחדר זוגי 

תוספת 150 יורו לחדר יחיד

ניתן לשלם עד עשרה תשלומים ללא ריבית .

מקדמה על סך 1800 ש”ח תשולם לחברת מונה טורס כדי להבטיח את מקומכם

הסדנא אינה כוללת

 • ארוחות צהריים וערב
 • ביטוח רפואי
 • בדיקות קורונה לפני, במהלך ואחרי הטיול
 • קניות וטיפולים בדמנהור
 • קלמר חומרים קטן

תוכנית סדנת “כשאמנות ורוחניות נפגשות “

כפופה לשינויים קלים

יום רביעי 07/9

יום הטיסה

טיסה למילאנו הגעה בשעות הצהריים, נסיעה למלון והתמקמות.

נסיעה לדמנהור, סיור במקום וביקור במקדש העילי, בספירלות ההליכה והכרות ראשונית.

יום חמישי 08/09

ביקור במקדש האדם המדהים, סיור בקבוצות קטנות שבסופו נערוך מדיטציה מיוחדת לסיום והטמעת המקדש  בהנחיית הילה

סדנת היומן הוויזואלי באחד מחדרי האמנות הנפלאים של דמנהור

יום שישי 09/09

בוקר- סיור ביער המקודש בו נראה ונבין תפיסת העולם של הדמנהורים לגבי העצים הטבע והצומח

נחווה מדיטציה  מעגלית סביב העצה הכי ותיקה ביער…- בהנחיית הילה

הפסקת צהריים

סדנת היומן הוויזואלי באחד מחדרי האמנות

אחהצ/ערב חוזרים למקדש למסע בין מימדים באולם המראות (או אולם אחר) מונחה ע”י הילה

יום שבת  10/09

נסיעה לטורינו וביקור במוזיאון המצרי- עבודה ביומן בעקבות הסיור במוזיאון

ארוחת ערב בטורינו.

יום ראשון  11/09

בוקר- נסיעה לאגם יפהפה ,מדיטציית “חיבור לטבע” בהנחיית הילה

יצירה מונחית ביומן – בטבע ליד האגם

צהריים עד הערב- אחהצ/ערב  מדיטצייה  “בחדר הסודי” – חוויה לא מהעולם הזה…

יום שני 12/09

סיכום הסדנא על ידי יצירה ביומן

ויום מאוורר בו תוכלו לקחת טיפולים נוספים ותקבלו תקשור קבוצתי מהילה.

לקראת אחה”צ יציאה לכיוון השדה עם עצירה קצרה לצהריים בדרך

מספר דברים חשובים:

אנחנו מטיילים בתקופה מורכבת וחשוב לקראת את ההנחיות לנסיעה

1.הנסיעה מתקיימת לפי הנחיות הקורונה העדכניות  בזמן שלפני הנסיעה.

כל משתתף בטיול מתחייב לעשות את בדיקות הקורונה בהתאם לדרישות משרד הבריאות ובהתאם לדרישות משרד הבריאות באיטליה.

בתור מארגנות הטיול נדאג להקציב זמן לבדיקות קורונה לפני החזרה לישראל- תקבלו הסעה הלוך ושוב למקום הבדיקה כחלק מהתשלום לטיול.

במידה והמשתתף ידבק במהלך הטיול- וכתוצאה מכך יאלץ להשאר באיטליה- הוצאות המלון, ביטול הטיסה ובידוד יהיו על חשבונו.

כל משתתף יצטייד בביטוח קורונה לטיול אשר יבטח אותו על כל מקרה של הידבקות במהלך הטיול או לפני היציאה לטיול.

מחיר החבילה עלול להתייקר עם עליית מחירי הטיסות.

 

הרשמה ותנאי ביטול

מספר המקומות למסע זה מוגבל ל-28 איש בלבד.

ניתן להבטיח את מקומך על ידי תשלום מקדמה של 1800 ₪ ואת שאר התשלום תשלמו  ב- 01.7 . ( ניתן לשלם עד 10 תשלומים).

במקרה של ביטול מצד הנוסע עד תאריך ה-1.7 דמי ביטול יהיו 10% בלבד ( 180 ש”ח)

בין ה 1.7-1.9 דמי הביטול יהיו  50%.

החל מה 1.9 דמי הביטול הם 100%.

מומלץ לכל המשתתפים לרכוש ביטוח בריאות וביטוח קורונה אשר יאפשרו להם לקבל את מירב כספם בחזרה במקרה שיאלצו לבטל.

במקרה של ביטול מצד המארגנים  בשל סיבות הקשורות לקורונה- יוחזרו הכספים ששילמתם לחברת מונה טורס. נא לאפשר מספר חודשים כדי להשיג בחזרה את הכספים מאלעל ומשאר הספקים. מונה טורס ידועה ביושר שלה ועד היום החזירה כספים על כל טיול אשר בוטל בשל מגבלות הקורונה.

 

רשימת חומרים לסדנא

חומרים לקלמר האישי

 • 2 מכחולים, עבה ודק או מכחול מים (מכחול עם מעין תוספת פלסטיק שבתוכה מאוחסנים מים. ניתן לקנות בחנויות אמנות)
 • טושים מסיסי מים- טומבו, זיג וכדומה, ניתן לרכוש גם בלונדון (לא חובה אם יש סט צבעי מים)
 • טושים אקריליים במגוון צבעים (לפחות שחור, זהב ולבן) – פוסקה.
 • שקית או מעטפה עם גזירי נייר: ניירות עם דוגמאות שונות, צילומים של בני משפחה וכדומה, תמונות נוף, גזירים מז’ורנליים, כל דבר שיכול לשמש כקולאז’
 • פיילוט שחור
 • ג’ל פן לבן דק
 • עפרון, מחדד, מחק
 • דבק סטיק או דבק קטן
 • וושי טייפ
 • סט קטן של צבעי מים 6-12 צבעים

מנחות הסדנא

הילה וקסלר

לפני 20 שנה, בדרך מאוד מפתיעה, הגיע אליי התקשור ומאז החיים לא מפסיקים להפתיע.
התקשור הוא חוש שקיים אצל כולנו, מן שפה פשוטה ונגישה ההופכת את החיים שלנו לבהירים וקלים יותר.

הוצאתי עם רקפת ואיריס טיולים לדמנהור ומאז חלמנו ליצור קורס משותף. מתרגשת להצטרף לצוות מועדון מסעות יצירתיים ולהעביר לכן מדיטציות שיחברו אתכן פנימה

איריס גל

בוגרת הכשרה למלוות דרך בשיטת יומן המסע הויזואלי, מנחה בבית הספר ‘מסעות יצירתיים – רקפת הדר’, מלווה בתהליכים פרטניים ומנחה קבוצות למסעות ביומן הויזואלי.

עבורי היומן הפך להיות כלי ביטוי עוצמתי, כלי ריפוי.
דרך החיבור ליצירה, מתעוררות תשוקה, סקרנות ושמחת חיים.

רקפת הדר

מטפלת באמנות ומפתחת שיטת “יומן המסע הוויזואלי”
פיתחתי את שיטת “יומן המסע הוויזואלי” כדי לאפשר לכמה שיותר אנשים להכיר את הכוח של היצירה, לחבר אותנו אל תשוקה, אל שמחת חיים וכוחות ריפוי.

השיטה שלי בנויה משבעה אלמנטים פשוטים- כוונה, קסם המקריות, רקע, דימויים, צבע, קו וטקטס.

“מסע הגיבורה” ביומן הויזואלי

“מסע הגיבורה” ביומן הויזואלי

“מסע הגיבורה”

ביומן הויזואלי

6 ימי שוטטות ויצירה   

יוני 22  |   22-28

מהות הסדנא

אנו מתרגשות להזמין אתכן לסדנא מיוחדת במינה המשלבת יצירה, שוטטות וחיבור למסע פנימי נשי בלונדון.

מסע הגיבור/ה במיתוס ובאגדות הוא סמל אוניברסאלי של שינוי, התפתחות וגילוי עצמי.

הדחף לצאת למסע מתרחש בכמה רבדים במקביל, אנחנו מחפשות להרחיב את גבולות המוכר ויחד עם זאת להרחיב את גבולות העצמי, לקבל פרספקטיבה על חיינו ועל עצמנו מתוך המרחק, להזמין חוויות של תשוקה,התבוננות, וטרנספורמציה.

בטיול / סדנא ניצור דרך עבודה רצופה ביומן מסע – ספר אקורדיון בעבודת יד שילווה אותנו דרך התחנות בטיול, במראות ובחוויות, ובנופי נפש שלנו המשתנים.
זהו מסע לגילוי התשוקה ליצור על מנת ליצור, בתוך קצב ושטף החיים להעיר שוב את הרצון ואת חדוות החקירה והגילוי דרך אמנות ותהליכים פנימיים.

״ אני סבורה שניתן לדבר על לא מודע- נשי, שמכיל את ההתנסויות של הנשים לדורותיהן, לטוב ולרע. הנשיות כולה עוברת תהליך של יקיצה מתרדמת והתגלות לעצמה, הפיכה מלכלוכית משועבדת לנסיכה בעלת תושיה ….. על מנת להוציא אל הפועל את קול העצמי, את הקול הרגשי – יצירתי – האמיתי , שנכלא והוזנח שנים רבות״
(מתוך ״ מסע הגיבורה״ רות נצר).

על המסע שלנו

לונדון

במסע נשוטט במשך שישה ימים מרגשים ונחווה פנים חדשות של אחת הערים המדהימות בעולם.

נבקר בתערוכות, במוזיאונים, בשווקים, בחנויות יצירה ונלמד איך ליצור תוך כדי שיטוט והפנמה של חוויות. נכיר אומנות רחוב מדליקה במזרח לונדון ונחווה את העושר היצירתי שלונדון מאפשרת.

את הסדנא בלונדון תדריך רקפת הדר, מפתחת שיטת “דפי נפש”. הסדנא תתמקד בשבעת האלמנטים של עבודת היצירה ביומן.
במהלך הסדנא נעבוד בתוך היומן הויזואלי תוך כדי שוטטות. אין צורך בניסיון מוקדם.

את הסדנא תתלווה איריס גל ,אשר תוסיף את הניואנסים המיוחדים לה ותאפשר לבנות הקבוצה חוויה של אינטימיות ותקשורת.

מחיר הסדנא – 6990 ₪.

לאדם בחדר זוגי

לנרשמים עד סוף פברואר 22 תהיה אפשרות של קבלת קופון במקרה של ביטול.

לאחר מכן המחיר יעלה יחד עם התייקרות הטיסות.

מחיר של חדר יחיד ( 1500 שח תוספת)

ניתן לשלם עד עשרה תשלומים ללא ריבית .

הסדנא אינה כוללת

 • ארוחות צהריים וערב נסיעה בתחבורה ציבורית בלונדון ‘
 •   ביטוח רפואי ובדיקות קורונה 
 • כניסה לאתרים ומוזיאונים (חלק מהמוזיאונים שנהיה בהם הם בחינם)

תוכנית סדנת “מסע הגיבורה “

כפופה לשינויים קלים

יום רביעי 22/06

יום התארגנות וסדנת פתיחה- מתחילים ב-13.00 

תחנת התחלה-lankester gate

הייד פארק, סדנת פתיחה

גלריית הסרפנטיין ועבודה ביומן

טיול לאורך הנהר וחזרה למלון

יום חמישי 23/06

מתחילים ב- 10.תחנת פתיחה- לסטר סקוור

סמטת ספרים עתיקים וחנות הטארות הגדולה

טראפלגר סקוור ונטיונל גלרי

שוק העתיקות ספיתפילד מרקט

סיור אמנות רחוב בשורטדיץ + חנויות אמנות.

יום שישי 24/06

מתחילים בעשר בתחנת Blackfraiers

מילניום ברידג’ וטייט מודרן

הליכה על הגדה הדרומית

גריניץ’, שוק פשפשים, קו הזמן וספינה. מדיטצייה בנוף הקסום

יום שבת 25/06

תחנת התחלה- Hampstead בעשר

סיור ביער קנווד עם האמנית רותי בורסוויק

צהריים בהמסטד המקסימה + חנות קאס ארט

נסיעה לקמדן טאון, סיור אמנות רחוב ומסע אורבני

יום ראשון  26/6

נתחיל בשוק הפרחים התוסס וממנו נעבור לשוק הפשפשים בריקליין.
תוך כדי נצפה באמנות רחוב נפלאה שהיא חלק מהשוק.
נסיעה למוזיאון ויקטוריה ואלברט

סיום מוקדם בארבע

יום שני 27/06

בבוקר- סדנת סיום של הסדנא בביתה של מיקה הדר בגולדרס גרין
זמן חופשי להסתובבות בעיר
18.00 התארגנות ויציאה לכיוון שדה התעופה לקראת הטיסה הביתה.

מספר דברים חשובים:

הסדנא תסתיים כמעט כל ערב בין השעות 17.30-18.00 בערך
ולאחר מכן יהיה לכן זמן חופשי

 • טיול מטעם חברת התיירות מונה טורס והוא יערךהטיול נערך בהתאם לתקנות התו הירוק.
 • בתשלום המקדמה אתן מתחייבות עבור כרטיס הטיסה עם אלעל (2000) . את שאר התשלום תשלמו כחודש לפני הנסיעה
 • הטיול אינו כולל ביטוח, בדיקות קורונה, ארוחות בוקר וצהריים ונסיעה בתחבורה ציבורית.
 • הטיול כולל לינה של 5 ימים בחדר זוגי, הסעות מהשדה ובחזרה, טיסת אלעל הלוך וחזור, ליווי צמוד של שתי מלוות דרך בקורס של היומן הויזואלי.
 • מומלץ לעשות ביטוח קורונה שכולל ביטול של הרגע האחרון. חברת מונה טורס לא תוכל להחזיר כספים בשל ביטול של הרגע האחרון.
 • כדאי לערוך תחקיר קצר על מקומות שתרצו לראות בזמן החופשי שלכן.
 • הסדנא מאד אינטנסיבית לכן אני ממליצה לקרא בעיון את התוכנית ואם תרגישו במהלך היום שאתן מתעייפות, תמיד ישנה אפשרות לחזור למלון לנוח ולהצטרף מאוחר יותר להמשך הפעילות.
 • בימי שישי בערב ישנם מוזיאונים עם פתיחה מאוחרת לכן תוכלו לנצל ערב זה להליכה למוזיאון.
 • נא לעשות ביטוח רפואי. אני לא אוכל להיות אחראית במקרה של מחלה או בעיה בריאותית כלשהי.
 • כדאי לדאוג לכסף זמין עבור השווקים בהם לא ניתן לשלם בכרטיס אשראי.
 • נא דאגו שלכל אחת תהיה חבילת גלישה או שיחות נכנסות ויוצאות לטלפונים ישראליים כיוון שאם ניפרד בזמן ההפסקות, זו תהיה הדרך היחידה ליצור קשר.
 • הליכה בתור קבוצה, אי אפשר לעצור בכל מקום שרוצים.
 • במקרה שמישהי הולכת לאיבוד- שתשאר במקום ותתקשר. אני אגיע לאסוף אותה או אסביר לה איך להגיע.
 • נא דאגו לשני קלמרים, אחד קטן להסתובבויות ואחד גדול יותר לערב.

רשימת חומרים לסדנא

תקבלו שיעור מפורט ומוקלט איך להכין את יומן האמנות לנסיעה

חומרים לקלמר האישי

 • 2 מכחולים, עבה ודק או מכחול מים (מכחול עם מעין תוספת פלסטיק שבתוכה מאוחסנים מים. ניתן לקנות בחנויות אמנות)
 • טושים מסיסי מים- טומבו, זיג וכדומה, ניתן לרכוש גם בלונדון (לא חובה אם יש סט צבעי מים)
 • טושים אקריליים במגוון צבעים (לפחות שחור, זהב ולבן) – פוסקה
 • בלוק צבעי מים בגודל שמינית גיליון או רבע גיליון.
 • שקית או מעטפה עם גזירי נייר: ניירות עם דוגמאות שונות, צילומים של בני משפחה וכדומה, תמונות נוף, גזירים מז’ורנליים, כל דבר שיכול לשמש כקולאז’
 • פיילוט שחור
 • ג’ל פן לבן דק
 • עפרון, מחדד, מחק
 • דבק סטיק או דבק קטן
 • וושי טייפ
 • סט קטן של צבעי מים 6-12 צבעי

פתיחת צ'אט
1
צריכה עזרה?
היי. איך נוכל לעזור לך?